O mnie

Kim jestem? Jestem fotografem, który idzie przez życie z lustrzanką przy oku. Nigdy się z nią nie rozstaję. To dzięki niej jestem szczęśliwy i idę przez ten zakręcony świat z uśmiechem na ustach.

Cześć. Super, że wpadliście na moją stronę. Ogromnie cieszę się z tego powodu. Na początek pozwólcie, że opowiem trochę o sobie.

Jestem optymistą w każdym calu i nie boję się wyzwań ani ludzi. Potrafię podejść do obcego człowieka na ulicy i zrobić zdjęcie jego oczu z odległości dziesięciu centymetrów.

Moje fotograficzne motto: Fotografia to kontakt z człowiekiem i każdym aspektem życia.

Jestem prostym człowiekiem. Otwartym, szczęśliwym i przede wszystkim wierzącym w to, że ten nasz dziwny świat może kiedyś wyglądać lepiej.

Jakim jestem fotografem? Wydaje mi się, że dobrym, bo wkładam w fotografię całe serce i wiele uczucia. Nic, co widzę i obserwuję, nie jest dla mnie zwykłe, szare, nijakie ani banalne. Dlaczego? Ano dlatego, że widzę zupełnie inaczej niż większość ludzi. Ja po prostu czuję świat kadrami i robię z nich wycinki w czasie. Łapię w mój obiektyw ludzkie, niesamowite historie, które pisze życie. Zatrzymuję wszystko, co nas otacza. Jestem niczym wędrowiec w czasie i łapię garściami to, co widzę przez mój obiektyw. Rozejrzyjcie się wokół siebie. Przecież tych ludzkich historii jest tak dużo, tak wiele. Nieskończenie wiele. I wiecie co? Jeszcze nie wszystkie zostały odkryte. Teraz nadeszła Wasza chwila, Wasz moment. Skoro trafiliście tutaj, w moje skromne progi, pozwólcie mi zatrzymać dla Was czas i waszą życiową historię. Dajcie mi poczuć Wasze życie i serca. Dajcie mi na ten jeden wyjątkowy dzień stać się człowiekiem, który pokaże Waszą historię.

Adrian Szymalski

fotograf kęty